Ruky plné mozoľov? Už nikdy viac!

Po intenzívnom cvičení na hrazde, bradlách, kruhoch či s iným fitness vybavením sú aj vaše ruky samý mozoľ, škrabanec či pľuzgier? Tak v tomto prípade by ste mali pouvažovať nad kúpou fitness rukavíc.

Práve tie sú totiž jednou z najlacnejších, a pritom najtrvácnejších fitness pomôcok, ktorých používanie bude viditeľné na prvý pohľad. Ich význam ocenia nielen muži, ale aj ženy, ktoré dbajú na svoj celkový vzhľad. Pretože ruky plné mozoľov po cvičení sú nielen estetickou prekážkou. Fitness rukavice nechránia len vaše ruky pred vznikom mozoľov, odrenín či škrabancov, ale rovnako tiež spevňujú dlane a prsty pri práci s fitness vybavením. Zároveň tiež odvádzajú pot a zabraňujú tak šmýkaniu náradia. Celkovo tak prispievajú k zvyšovaniu vašej výkonnosti.

Fitness rukavice využije každý, kto cvičí s náradím a chce si chrániť ruky pred zraneniami a zároveň chce zlepšiť svoju výkonnosť. Začiatočníkom sa odporúča najmä pri cvičení s jednoručnými a obojručnými činkami. Čo sa týka cvičenia s vlastným telom, tu by sme fitness rukavice odporúčali používať pri cvičení na hrazde či bradlách. Pokročilým odporúčame používať rukavice pri cvikoch namáhajúcich zápästia a ruky, predovšetkým pri crossfitových cvikoch (v tomto prípade by sme odporúčali špeciálne crossfitové rukavice) alebo pri vzpieračských cvikoch.c

Popredné miesto na poli výrobcov fitness rukavíc zastáva Harbinger, ktorý patrí medzi výrobcov tých najkvalitnejších fitness rukavíc na trhu. Jediný predajca, ktorý predáva  fitness rukavice Harbinger na Slovensku je aj Fithero ehop. A Harbinger skutočne „nespí na vavrínoch“, ale neustále napreduje. Dôkazom je uvádzanie nových patentovaných technológií, ktoré len znásobujú výhody používania fitness rukavíc. Najznámejšou patentovanou technológiou od Harbingeru je tzv. omotávka zápästia, prostredníctvom ktorej spevníte a stabilizujete svoje zápästie. Táto technológia je využiteľná predovšetkým pri náročných vzpieračských alebo crossfitových cvikoch. Niektoré rukavice Harbinger zas majú skrátené prsty, ktoré zabezpečia lepší kontakt s náradím a voľnosť prstov pri ich ohybnosti. Rovnako sa Harbinger prispôsobil dobe a prišiel so špeciálnymi crossfitovými rukavicami. Takže stačí už len vybrať také, ktoré vyhovujú vašim potrebám a požiadavkám.