Vedeli ste o predaji firmy ako platca DPH?

Vo svete, ktorému vládne predaj a kúpa všetkého na čo si len zmyslíte je už v podstate úplne normálne že sa naskytne príležitosť kúpiť aj firmu. Samozrejme zostáva aj možnosť “zalozenie akciovej spolocnosti“. Predaj firmy platca dph je čoraz bežnejším úkazom na našom trhu. Finanční experti sa zapodievajú týmto úkazom z dôvodu, či sa kúpa takejto firmy ukazuje ako výhodná alebo je radšej lepšie či bezpečnejšie dať od toho, ako sa hovorí, ruky preč.f

Na jednej strane, keď sa firme nedarí a práve finančné problémy či ťažkosti iného charakteru jej prekážajú ďalej fungovať sa jej pôvodný majiteľ rozhodne predať ju, jej kúpa sa spočiatku môže javiť ako riziková. No nemusí tomu tak vždy byť. Aj takáto riskantná investícia sa môže časom ukázať ako dobrá voľba. Ak je firma, ktorá je ponúknutá k predaju platcom dph, má jej nový, budúci majiteľ o niekoľko starostí menej. Znamená to totiž, že je riadne registrovaná a je pripravená riadne fungovať na trhu od samého začiatku. Podnikateľ sa teda nemusí obávať, že mu firma istý čas bude len tak stáť zatiaľ čo on do nej bude stále vrážať nové a nové investície. Ak má dobrý nápad ako firmu znova rozbehnúť a má okolo seba tím šikovných ľudí tak má veľkú šancu postaviť firmu na nohy.

Samozrejme je tu aj prípad že sa na trhu vyskytne aj firma, ktorá prosperuje a jej majiteľ sa aj tak rozhodne ju predať. Nech už má dôvody akékoľvek, má oveľa väčšiu šancu predať prosperujúcu firmu ako firmu, ktorú čaká krach. Spoločnosť ktorá má dobré meno a obchody jej idú takpovediac od ruky je veľkým lákadlom pre kupcov zo širokého okolia. Ako už iste každý vie, ak má pridelené daňové identifikačné číslo, obchodovať sa s ňou dá hneď ako sa firma prepíše na nového majiteľa.

Predaj či kúpa celej firmy, alebo spoločnosti sa dnes stáva čoraz väčším trendom a predstavuje veľkú príležitosť spojenú ako s rizikom, tak aj s vyhliadkou na vysoké výnosy.